V modernej kozmetológii sa laser používa na odstránenie mnohých kožných problémov. Populárne je najmä laserové omladenie tváre - zákrok, ktorým môžete zvýšiť pružnosť a hladkosť pokožky, eliminovať jemné a hlboké vrásky a tiež napnúť ovál tváre. Po absolvovaní kurzu budete vyzerať o niekoľko rokov mladšie.
Čo je laserové omladenie?
Laserové omladenie je nechirurgické obnovenie mladosti pokožky v čo najkratšom čase. Procedúra sa vykonáva pomocou laserových lúčov rôznej sily, celý kurz pozostáva z 3 - 5 sedení s prestávkou za mesiac. Účinnosť techniky je taká vysoká, že po prvom vyskúšaní bude badateľný pozitívny výsledok.
Procedúra omladenia laserom má kumulatívny účinok, pretože po prvom sedení vo vnútorných vrstvách pokožky sa aktivujú prirodzené procesy tvorby elastínu a kolagénu, ktoré sú zodpovedné za jemnosť a pružnosť pokožky.Pri každom nasledujúcom sedení pokožka omladne, maximálny účinok je možné pozorovať šesť mesiacov po začiatku procedúry.
Rôzne kliniky uskutočňujú rôzne kurzy omladenia laserom, absolvovanie procedúry v intervale jedného mesiaca trvá štandardne 5 sedení. Táto metóda je šetrná k pokožke a umožňuje vám omladiť tvár tým najprirodzenejším spôsobom. Zrýchlený kurz pozostáva z 5 sedení každých 5 dní, takéto expresné omladenie je vysoko účinné, pretože vám umožňuje obnoviť sviežosť a krásu tváre už za mesiac, ale účinok z nej nebude trvať tak dlho, iba asi 1 - 2 roky.
Laserové omladenie tváre poskytuje nasledujúce výsledky:
- výrazne redukuje hlboké vrásky a takmer úplne eliminuje jemné vrásky;
- vyhladzuje strie a staré jazvy;
- sťahuje póry a redukuje rebrá pokožky;
- vyrovnáva pleť a odstraňuje pigmentáciu;
- obnovuje hornú vrstvu epidermis, odstraňuje drsnú a zastaranú pokožku;
- odstraňuje vaky a tmavé kruhy pod očami;
- posilňuje štruktúru pokožky, nasýti ju silou a energiou;
- zlepšuje krvný obeh, normalizuje metabolické procesy;
- zabraňuje akné a vzniku akné.
Toto nie je celý zoznam pozitívnych vlastností laserového omladenia. Pomocou tejto metódy sa môžete zbaviť takmer všetkých nedokonalostí pokožky v krátkom čase a bez rizika pre zdravie. Hlavnou vecou je výber skúseného špecialistu, pre ktorého sa odporúča vykonávať takéto postupy výlučne na špecializovaných klinikách.
Ako sa vykonáva laserové omladenie?
Bezprostredne pred začiatkom procedúry sa vyžaduje hĺbkové čistenie tváre, na čo sa používajú jemné pílingy a pílingové prostriedky. Laserové ošetrenie sa vykonáva výhradne na čistej pokožke.
V závislosti od požadovaného konečného výsledku možno ošetriť laserom jednotlivé časti tváre a celý povrch pokožky. Najlepšou možnosťou je vykonať omladenie nielen na tvári, ale aj na krku a dekolte.
Laserový lúč preniká hlboko do pokožky a zahrieva jej vnútorné vrstvy, čím aktívne redukuje staré kolagénové vlákna, čo automaticky spúšťa produkciu nových. Laserové omladenie tváre sa vykonáva pomocou impulzov s trvaním 0, 2 až 0, 5 ms, čo je absolútne bezpečné a nemá žiadne riziko pre ľudské zdravie.
Výsledkom vystavenia pokožky laseru sú novo vytvorené ohniská obnovy - samostatné oblasti tváre, kde prebieha aktívny proces prirodzenej výroby elastínu. Obrovským plusom je skutočnosť, že vonkajšia vrstva kože má neporušené mikroskopické oblasti, vďaka čomu je proces obnovy externe takmer neviditeľný, to znamená, že medzi obnovenou pokožkou nie sú žiadne prechodové body, nedochádza k opuchom a hrčkám.
Po ukončení procesu je tvár ošetrená špeciálnym zvláčňujúcim roztokom, neodporúča sa používať dekoratívnu kozmetiku niekoľko hodín a zostať dlho na slnku. V opačnom prípade neexistujú žiadne kontraindikácie, aj keď väčšina odborníkov odporúča, aby prvé dni po zasadnutí nenavštívili pláž a solárium a tiež nevystavovali svoju tvár silným poveternostným vplyvom a kontaktu so soľou alebo chlórovanou vodou.
Klady a zápory omladenia pleti laserom
Pretože laserové ošetrenie je považované za jedno z najúčinnejších na omladenie, jeho popularita rastie každým dňom. Táto metóda má veľa výhod:
- dlhodobý účinok - výsledok po úplnom ukončení procedúr trvá 5-7 rokov;
- bezpečnosť - keďže sa nevykonáva žiadny chirurgický zákrok, nehrozí riziko infekcie a zápalu kože;
- neexistuje žiadna doba na zotavenie - na rozdiel od chirurgického zákroku nie sú po vystavení laseru žiadne jazvy alebo rezy;
- žiadne vedľajšie účinky;
- sa môže kombinovať s inými kozmetologickými sedeniami;
- trvá trochu času - sedenie trvá od pol hodiny do hodiny;
- nevyžaduje nemocničné ošetrenie.
Spolu s takými nepopierateľnými výhodami má laserové omladenie aj niektoré nevýhody. Tieto relácie sa neodporúčajú:
- deti a tehotné ženy;
- pacienti trpiaci kožnými chorobami;
- osoby so zvýšenou citlivosťou na pokožku;
- trpiaci chronickými ťažkými ochoreniami.
Je tiež potrebné poznamenať vysoké náklady na zákroky, a preto si ich nemôžu dovoliť všetky kategórie obyvateľstva. Je pravda, že cena za omladenie laserom je celkom v súlade s účinnosťou zákroku a chirurgický facelift vás bude stáť oveľa viac.